Qeveria Gjermane firmos sot vendimin e rëndësishëm në lidhje me emigrantët.

Qeveria gjermane vendos sot për paketën e parë të reformës së migracionit.
Projektligji i Ministrisë së Punëve të Brendshme parashikon futjen e një të
ashtuquajturi “shans për të drejtë qëndrimi”.


Sipas rregullores se re, migrantët që jetojnë prej pesë vjetësh në Gjermani me
lejen “Duldung” do të kenë mundësi që të jetojnë legalisht gjithmonë në këtë vend.
Nëse në këtë kohë ata tregojnë, se zotërojnë gjuhën gjermane dhe mund ta
sigurojnë jetesën , mund të marrin një leje qëndrimi afatgjatë.

Nëse futet në fuqi rregullorja e re , do të përfitonin 105.000 persona.

Artikulli paraprakParlamenti Europian voton sot raportet për Kosovën, Bosnje Hercegovinën dhe…
Artikulli tjetërBanka e Shqipërisë rrit normën bazë të interesit, Sejko: Amnistia Fiskale të shmangë pastrimin e parave
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments