19.5 C
Tirana
19 / 05 / 2024

Presidenti Begaj pret në ceremoni shtetërore homologun Mattarella

Presidenti Bajram Begaj ka pritur homologun italian Sergio Mattarella. Kreu i shtetit italian ndodhet për një vizitë zyrtare 2-ditore në Shqipëri.

Pas takimit, mes dy Presidentëve pritet të ketë edhe një deklaratë për median.

Gjithashtu gjatë kësaj vizite Presidenti Mattarella do të zhvillojë takime edhe me zyrtarë të lartë të shtetit shqiptar, Kryeministrin rama e Kryetaren e Parlamentit Nikolla. Po ashtu presidenti do të takohet dhe me përfaqësues të komunitetit italian.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x