35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Përplasja mes deputetëve dhe Gardës në Kuvend, Berishën nuk e lejojnë në foltore

Këtë të hënë pritet të zhvillohet seanca për miratimin e Buxhetit 2024. Deputetët e opozitë kanë mbërritur në parlament dhe menjëherë pas hyrjes në sallë,kanë vendosur karrige për të bllokuar foltoren.

Ende pa nisur seanca deputetët e opozitës kanë pasur përplasje me gardën.

Garda ka kontrolluar deputetët para se të futen në sallë, ndërsa brenda ambienteve nuk e kanë lejuar ish-kryeministrin të zërë vend në foltore.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x