20.5 C
Tirana
21 / 05 / 2024

Neritan Ceka: Opozita në këto 32 vite ka patur dy; PD-ja në dhjetor 1990 dhe gazeta “KOHA JONË” ndër vitet 1992-1997!

Në emisionin “Te PaEkzpozuarit” të gazetarit të njohur Ylli Rakipi në MCN në lidhje me opozitën e sotme, Neritan Ceka tha ndër të tjera se në këto 32 vite dy opozita ka patur në Shqipëri. E para Partia Demokratike në dhjetor 1990 dhe më pas gazeta KOHA JONË ndër vitet 1992-1997.

Me tej intelektuali i mirënjohur dhe një ndër themeluesit e PD-së tha ka nevojë edhe për formacione të reja politike.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x