24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Mblidhet Komisioni për Reformën Territoriale! Çfarë propozon opozita?

Është mbledhur ditën e sotme Komisioni i Posaçëm parlamentar për ‘Reformën Administrativo-Territoriale’.

Ekspertët e opozitës, që do të publikojnë raportin e tyre final. Partia Demokratike, grupimi i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, ka bërë tashmë të ditur se do të propozojë rritjen e numrit të bashkive nga 61 në 92 bashki dhe uljen e numrit të qarqeve nga 12 në 6 rajone.

Rithemelimi i Berishës, nga krahu tjetër kërkon 95 bashki dhe 5 rajone.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x