12.5 C
Tirana
01 / 03 / 2024

Mblidhet Këshilli i Mandateve, të pranishëm prokurorët e SPAK, Berisha proteston jashtë Kuvendit

Ka nisur mbledhja e Këshillit të Mandateve, ku do të diskutohet për imunitetin e Sali Berishës.

Ky këshill përbëhet nga 10 deputetë, me përfaqësim të barabartë mes shumicës dhe pakicës parlamentare dhe drejtohet nga Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Në Këshillin e Mandateve kërkesën për dhënien e autorizimit për arrestimin e Berishës do e mbrojnë prokurorët Arben Kraja dhe Enkeleda Milloani. Ndërsa vetë i akuzuari që pritet të arretohet ka refuzuar pjesëmarrjen në mbledhje dhe proteston jashtë Kryesisë së Kuvendit me një grusht militantësh.

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin

Lindita Nikolla, kryetare

Klotilda Bushka

Ermonela Felaj

Arben Pëllumbi

Bledi Çuçi

Gazment Bardhi

Enkelejd Alibeaj

Oerd Bylykbashi

Greta Bardeli

Saimir Korreshi

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x