20.5 C
Tirana
21 / 05 / 2024

Mauro Icardi te Galatasaray, argjentinasi: Entuziast për pritjen, tifozëve iu premtoj gola

Mauro Icardi është gati për të debutuar me fanellën e Gallatasaray. Sulmuesi argjentinas vendosi t’i bashkohej gjigantit turk, pasi kishte dal nga planet e Paris SG. 29-vjeçari është shumë entuziast për aventurën e re dhe veçanërisht për pritjen që i kanë bërë tifozët.

“Gjatë verës kam patur shumë oferta, por pas një bisede me drejtuesit zgjodha Galatasarayn për të vijuar karrierën. Pritja që më bënë tifozët më entuziazmoi jo pak dhe jam shumë i karikuar për t’ua shpërblyer besimin në fushë. Në stadiumin e Galatasarayt kam shënuar një herë si kundërshtar, kur luaja me PSG-në, ndërsa tani dua të shënoj edhe shumë të tjerë për të paguar besimin e klubit dhe tifozëve”, tha Icardi për faqen zyrtare të klubit.

Sulmuesi argjentinas është në huazim një vjeçar te gjigantët e Stambollit, megjithatë në fund të sezonit nuk përjashtohet mundësia që Galatasaray të ushtrojë të drejtën e blerjes, për një shifër modeste.

Interes për ish-sulmuesin e Sampdorias e Interit kishin shfaqur edhe klube si Juventus, Monza apo dhe Barcelona, por kushtet financiare të kërkuara nga PSG bën që Gallatasaray të fitonte garën për të siguruar shërbimet e tij.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x