19.5 C
Tirana
19 / 05 / 2024

Mattarella në Tiranë/ Pritje shtetërore Presidentit të Italisë

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj do të mirëpresë nesër, 8 shtator 2022 në Tiranë, në një vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Italisë, Sh. T. Z. Sergio Mattarella.
Presidenti i Italisë Mattarella do të pritet me ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave në orën 10:00
Pas takimit, mes dy Presidentëve dhe delegacioneve është parashikuar një deklaratë për median e dy homologëve.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x