19.5 C
Tirana
19 / 05 / 2024

“Marrëdhëniet e mia me SHBA gjithmonë të shkëlqyera”/ Meta për takimin me Kim: Patëm një bisedë shumë të hapur!

Në një konferencë për mediat, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur edhe për takimin me ambasadoren amerikane Yuri Kim disa ditë më parë.

I pyetur nga gazetarët në sallë, ish-presidenti kujtoi se marrëdhëniet me SHBA i ka pasur dhe i ka të shkëlqyera.

Me ambasadoren, Meta tha se pati një bisedë të hapur, konstruktive dhe bashkëpunuese.

“Mund t’ju them se marrëdhëniet e mia me SHBA gjithmonë kanë qenë të shkëlqyera, sidomos në drejtim të forcimit të partnerit tonë strategjik dhe të marrëdhënieve bilaterale në të gjitha fushat… Përshpejtimit të procesit të integrimit në BE, që është në interes të SHBA-ve. Kemi pasur një bisedë shumë të hapur, konstruktive, bashkëpunuese. Këtë mund të thosha…”

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x