23.5 C
Tirana
24 / 06 / 2024

Lotët e Meghan për madhërinë e saj: Dukesha e Sussex fshin syrin ndërsa ajo dhe Princi Harry ndjekin ceremoninë

Dukesha e Sussex fshin lotët ndërsa ajo dhe Princi Harry shikojnë ceremoninë pas arkivolit të mbretëreshës, pasi çifti u ul në rreshtin e dytë për funeralin

Meghan Markle qau teksa shihte arkivolin e Mbretëreshës Elizabeth II duke u kryer nga Westminster Abbey sot pas një funerali të jashtëzakonshëm ku morën pjesë të mëdhenj dhe të mirë nga e gjithë bota.

Dukesha e Sussex-it u shfaq e përlotur gjatë momentit emocional teksa qëndronte pranë Camilla, bashkëshortes së Mbretëreshës, Kate, Dukeshës së Kembrixhit dhe fëmijëve të saj, Princit George dhe Princeshës Charlotte.

Më parë, Meghan, 41 vjeç, hyri në një procesion të zymtë nga mbrapa arkivolit të Mbretëreshës. Përballë saj ishte Kate, dy fëmijët më të mëdhenj të Kembrixhit dhe Princi Eduard me Sophie, konteshën e Wessex.

Ajo dhe Harry më pas zunë vendet e tyre në rreshtin e dytë së bashku me Princeshën Beatrice dhe burrin e saj, Edoardo Mapelli Mozzi.

Përpara shërbesës, dukesha qëndroi për pak kohë pranë Kate, George dhe Charlotte teksa shikonte arkivolin e Elizabeth II që po vendosej në altar.

Në rreshtin e parë së bashku me Charles dhe Camilla ishin Princesha Royal, burri i saj, Timothy Laurence; Princi Andrew; Princi Eduard dhe Sophie Wessex; Princi dhe Princesha e Uellsit me George dhe Charlotte; Peter Phillips; dhe Zara dhe Mike Tindall.

Më vonë, në kapelën e Shën Gjergjit në Windsor, Meghan dhe Harry u drejtuan në vendet e tyre nga Princesha e Uellsit ndërsa ajo, William, Kate dhe Charlotte qëndruan mënjanë për t’i çuar në vëndet e tyre.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x