36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

Liverpul i ofron Realit 100 milionë euro për Valverden

Mesfushori i Real Madridit, Federico Valverde, mund të vazhdojë karrierën në Angli, sipas gazetës sportive spanjolle “As”.

Liverpuli ka pretenduar për nënshkrimin me uruguaianin 24-vjeçar. Raportohet se klubi anglez i ka ofruar 100 milionë euro për mesfushorin në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës.

Valverde sezonin e kaluar i shënoi 46 performime në të gjitha ndeshjet, duke shënuar një gol dhe dy asistime.

Në sezonin aktual, mesfushori i shënoi dy gola në shtatë ndeshje dhe ishte krijues i dy asistimeve.

/atsh

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x