23.5 C
Tirana
26 / 06 / 2024

Kompania C SEED zbulon televizorin e parë të palosshëm MicroLED/ I pari i llojit të tij

C SEED sapo ka zbuluar televizorin e parë të palosshëm për outdoor(ambiente të jashtme) në botë. I prezantuar në CEDIA Expo 2022, televizori masiv 201 inç ngrihet nga toka në një kuti të ndarjes së shtyllës së fshehur ku, në vetëm 15 sekonda, televizori qëndron në 4.65 metra lartësi. Më pas, kinematika e shtatë paneleve të mëdha MicroLED shpaloset pa zë brenda 25 sekondave të ardhshme për të formuar një përvojë të qetë dhe unike të televizorit në natyrë.

Televizori C SEED HLR përpunon të dhënat e imazhit deri në 100,000 herë në sekondë, duke i mundësuar ekranit të shfaqë 64 miliardë ngjyra rrezatuese për fotografi që rrjedhin pa probleme me thellësi ngjyrash të pashoqe. Ekrani ka 4000 nits ndriçim, ka një shpejtësi të lartë rifreskimi dhe mund të rrotullohet 90⁰ majtas dhe djathtas ose 180⁰ në vetëm një drejtim.

Televizori vjen gjithashtu me një sistem zëri po aq mbresëlënës prej gjashtë altoparlantësh co-aksialë për kanalet audio majtas dhe djathtas dhe një subwoofer. I gjithë sistemi është ndërtuar për t’i bërë ballë elementeve të argëtimit në natyrë. Shikoni C SEED HLR 201 në veprim më sipër. Çmimi pritet të jetë asgjë më pak se 592,900 dollarë amerikanë!

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x