32.5 C
Tirana
23 / 07 / 2024

Juventus, ja ideja e çmendur nëse Allegri shkarkohet

Ndeshja kundër Monza-s ishte absolutisht për të fituar për Juventus-in. Një sukses që do ta vinte në një pozicion më të mirë edhe trajnerin Massimiliano Allegri, i shumëpërfolur javët e fundit.

Megjithatë, në vend të fitores ka ardhur humbja për torinezët dhe në shtëpinë e Zonjës së Vjetër, në fakt po bëhen reflektime të rëndësishme për të ardhmen e trajnerit.

Edhe pse Allegri “mbrohet” nga një kontratë e rëndësishme, e cila në rast shkarkimi do ta rëndonte aq shumë në arkën e klubit, nuk mund të përjashtohet një lamtumirë e parakohshme.

Në këtë kuptim, La Repubblica flet për një zëvendësim të mundshëm të Massimiliano Allegrit me një trajner që është shkarkuar së fundmi.

Ky është Thomas Tuchel, ish-trajneri i Chelsea-t, i shkarkuar së fundmi nga klubi londinez. Trajneri gjerman me siguri do të përfaqësonte një mundësi magjepsëse për botën e Juventus-it.

Problem mbetet në shifrat shumë të larta të operacionit, si për largimin e Allegri-t ashtu edhe për të njëjtin angazhim të trajnerit të ri. Do të shohim nëse dhe si do të evoluojë historia tek Juventus.

/javanews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x