36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

Interpoli lëshon “Red Notice” për arrestimin e themeluesit të kriptomonedhës Terra

Grupi i hakerave “Anonymous” nuk është i vetmi që kërkon të sjellë Do Kwon para drejtësisë. Sapo është bërë e ditur se Interpoli ka lëshuar zyrtarisht një Njoftim të Kuq – lëshuar për të arratisurit e kërkuar ose për ndjekje penale ose për të vuajtur dënimin – për arrestimin e tij për përfshirjen e tij në kolapsin e tregut të kriptove.

Ndërsa kishte disa faktorë në rënien e të gjithë tregut, shumë tregojnë për destabilizimin e parë të monedhës Terra, e cila çoi në asgjësimin e simbolit të saj LUNA – në fund të fundit një humbje prej miliarda dollarësh në paratë e investitorëve. Do Kwon është shfaqur herë pas here në Twitter me shenja që e fiksojnë atë ose në Singapor ose në Korenë e Jugut, por në këtë moment në kohë, autoritetet nuk janë të sigurta dhe Interpoli ka nevojë për ndihmë për ta sjellë atë.

Ndërsa kishte disa faktorë në rënien e të gjithë tregut, shumë tregojnë për destabilizimin e parë të kriptomonedhës Terra, e cila çoi në asgjësimin e si-motrës së saj kriptomonedha LUNA – në fund të fundit një humbje prej miliarda dollarësh në paratë e investitorëve. Do Kwon është shfaqur herë pas here në Twitter me shenja që e lokalizojnë atë ose në Singapor ose në Korenë e Jugut, por në këtë moment në kohë, autoritetet nuk janë të sigurta dhe Interpoli ka nevojë për ndihmë për ta arrestuar.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x