23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

“Ëndrrat tua janë ëndrrat e mia”, Jose Mourinho ndez Stambollin: Fenerbahce, tani familja ime

2 qershori është një ditë që do të kujtohet gjatë në botën e futbollit turk, është dita kur në Stamboll zbarkoi një trajner special, Jose Mourinho. Me mijëra tifozë i rezervuan një pritje fantastike, një pritje të denjë për një trajner kaq të madh. Nga aeroporti në stadium, tekniku portugez përjetoi një ngrohtësi, një dashuri të pamasë. Në raste të tillë, Mou di si të rrëmbejë skenën, ku menjëherë iu drejtua tifozëve më fjalë të mëdha:

“Jam këtu për të ndihmuar futbollin turk të rritet, por gjëja më e rëndësishme është Fenerbahce. Nga tani e tutje, ëndrrat tua janë edhe ëndrrat e mia. Futbolli është pasion, mendoj se jam në një nga vendet më të mira për të ndjerë këtë pasion. Që kur takova presidentin e klubit, Ali Koca, mund të them se dëshiroja të isha këtu. E them me gjithë zemër, dëshiroja të isha këtu për të ndjerë pasionin tuaj. Tani jam pjesë e familjes tuaj. Kjo fanellë do të jetë lëkura dhe kockat e mia. Dua t’iu falënderoj për dashurinë tuaj”, u shpreh ndër të tjera Jose Mourinho.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x