23.5 C
Tirana
26 / 06 / 2024

E FUNDIT/Sulmet kibernetike, Shqipëria ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Iranin

Shqipëria ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Iranin.

Mësohet se qeveria ka ndërmarrë vendimin ekstrem, duke ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Iranin.

Duke cituar burime nga brenda qeverisë media mëson se kryeministri Edi Rama të ketë deklaruar.

“Këshilli i Ministrave, ka vendosur me efekt të menjëhershëm ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike me Republikën Islamike të Iranit. Ky vendim i është bërë i ditur me notë zyrtare Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit, të cilëës i është kërkuar largimi brenda 24 orëve nga territori i Republikës së Shqipërisë i të gjithë personelit diplomatik dhe tekniko-administrativ, përshfirë edhe atë të sigurisë”.

/JavaNews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x