35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Destinacioni i fundit/ Arkivoli i Mbretëreshës Elizabeta II mbërrin në kapelën e St. George

Arkivoli i Mbretëreshës Elizabeta II mbërriti në kapelën e Shën Gjergjit, aty ajo ku do të prehet.

Shërbesa do të drejtohet nga drejtuesi i Windsor, David Conner. Arkivoli u vendosur aty ku do të qëndrojë gjatë orëve të vijim, deri kur të varroset në orën 19:30, sipas orës lokale.

Në mbrëmje, Mbretëresha do të prehet pranë bashkëshortit të saj të ndjerë, Dukës së Edinburgut.

Ajo do të varroset në Kapelën Përkujtimore të Mbretit George VI, pjesë e kapelës së Shën Gjergjit, ku gjithçka do të jetë private, larg syve të kamerave dhe me familjen mbretërore të pranishme.

/topchannel

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x