25.5 C
Tirana
25 / 06 / 2024

Berisha: Gabimi më i pafalshëm historik i PD është bërë në datën 27 Prill të 2021

Në një bashkëbisedim online me qytetarët, Sali Berisha është shprehur se gabimi më i pafalshëm historik i Partisë Demokratike është bërë me datën 27 Prill të vitit 2021, ku sipas kreut të demokratëve, Basha nuk thirri për protesta, por futi PD në një spirale shkatërrimtare.

Sali Berisha: Edi Rama ka blerë, ka dhunuar dhe ka përdorur të gjithë shtetin për të rrëmbyer votat. Gabimi më i pafalshëm historik i PD është bërë me datën 27 Prill të 2021, kur pas atyre zgjedhjeve masivisht të dhunuara, kreu i kësaj partie nuk thirri për protesta dhe rrëzimin e Ramën, por pasi ishte marrë peng nga Rama, futi PD në një spirale shkatërrimtare nga e cila u desh shumë kohë për të dalë.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x