31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

Apeli liron nga burgu 7 zyrtarët e Policisië në Shkodër, u arrestuan për abuzime me tenderat!

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka liruar nga burgu 7 punonjësit e Policisë, të cilat u arrestuan për shpërdorim detyre pak ditë më parë.

Apeli caktoi sot masën e sigurisë “arrest shtëpie”  për 6 efektivët, nga 13 në total, të cilët akuzohen për shperdorim detyre, lidhur me disa tendera.  Ndërsa kryekomisari Sauimir Rustemi është lënë në masën e sugurisë “detyrim paraqitje”.

“Gjykata e Apelit ne Shkoder ka rrezuar vendimin e gjykates se shkalles se pare per punonjesit e policise te cilet u lane me masen e sigurise “arrest shtepie” pasi dyshohen per shperdorim detyre per disa tendera te vegjel. Gjykata e Apelit ne Shkoder vendosi te liroje shtate shtetasit qe kane ankimuar ne apel nga 13 qe ishin ne total.

Keshtu kryekomisar Saimir Rrustemi eshte lene me masen e sigurise “detyrim paraqitje” bashke me gjashte punonjes te tjere te policise si dhe shtetasin Paulin Prendi. Vendimi nga apeli u dha diten e sotme. Gjate mases se sigurise ne gjykaten e shkalles se pare nje grup qytetaresh shkodran protestuan kunder arrestimit te kryekomisar Saimir Rrustemi i cili fillimisht u la me masen “arrest shtepie” nga shkalla e pare dhe diten e sotme apeli e rrezoi kete vendim duke liruar kryekomisar Saimir Rrustemin me masen “detyrim paraqitje”, thuhet në njoftim.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x