23.5 C
Tirana
26 / 06 / 2024

Ambasadorja Kim i shkon në zyrë Presidentit, takim “kokë më kokë” me Bajram Begajn

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka mbërritur këtë të enjte në Presidencë.

Bëhet me dije se Kim pritet të zhvillojë një takim me presidentin Bajram Begaj në zyrën e tij. Ende nuk dihen arsyet e takimit mes diplomates së SHBA dhe kreut të shtetit, ndëra në vijim pritet të zbardhen dhe diskutimet mes tyre.

Ndërkohë ditën e djeshme Kim u takua me deputeten Mesila Doda dhe Fatmir Mediu ku  folën për zhvillimet e brendshme politike në PD.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x