23.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Alibeaj reagon për ndryshimet në kupolën e Policisë së Shtetit: Makiazhi i radhës për të mbuluar dështimin e Qeverisë në përballje me krimin

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka reaguar për ndryshimet në kupolën e Policisë së Shtetit, duke theksuar se “janë thjesht makiazhi i radhës për të mbuluar dështimin e plotë të kësaj qeverie në përballje me krimin e organizuar”.

“Lëvizjet e sotme në strukturën e Policisë si pjesë e riciklimit të figurave të vjetra qartas nuk mund të ndihmojnë në rikthimin e normalitetit të sigurisë në vend”, shkruan Alibeaj ne nje postim ne rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

Ndryshimet ne kupolën e Policisë së Shtetit janë thjesht makiazhi i radhës për të mbuluar dështimin e plotë të kësaj qeverie në përballje me krimin e organizuar.

Kriminaliteti në shifra alarmante, lidhjet tashmë të faktuara të segmenteve të Policisë me bandat dhe implikimi i këtyre të fundit në procesin elektoral të 25 prillit është dëshmi e qartë se Edi Rama dhe qeveria e tij e kanë të pamundur të përballen dhe aq më tepër të luftojnë me krimin.

Lëvizjet e sotme në strukturën e Policisë si pjesë e riciklimit të figurave të vjetra qartas nuk mund të ndihmojnë në rikthimin e normalitetit të sigurisë në vend. Që mbi të gjjtha është pjesë e vullnetit të munguar politik të kryeministrit dhe e hallkave që pengojnë luftën ndaj krimit dhe rikthimit të besimit të qytetarëve tek qetësia dhe rendi publik.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x