36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

10 blerjet më të shtrenjta të kësaj vere… në futboll!

Dje ishte dita e fundit e afatit kalimtar të verës në futboll në top-ligat evropiane.

Shumë transferime interesante ndodhën, por asnjëri prej tyre nuk e kaloi shifrën e 100 milionë eurove, siç ka ndodhur rëndom verave tjera.

Transferimi më i shtrenjtë ishte ai i Antony nga Ajax, i cili iu bashkua Manchester United për shumën e 95 milionë eurove.

Pas tij vijnë Fofana te Chelsea me 80.4 milionë dhe Tchouameni te Real Madrid për 80 milionë.

Top-10 e plotësojnë Nunez 75 milionë, Casemiro 70.65 milionë, Aleksander Isak 70 milionë, De Ligt 67 milionë, Cucurella 65.3 milionë, Haaland 60 milionë dhe Richarlison 58 milionë euro.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x