31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

Vdekja e Mbretëreshës Elisabeth II, Ngjela: Bravo kuksianët! E nderuan Mbretëreshën e Britanisë në një mënyrë tërësisht humane

Avokati Spartak Ngjela në një shkrim në rrjetet sociale ka reaguar për vdekjen e Mbretëreshës së Britanisë së Madhe, Elizabeth II.

Ngjela shkruan: “Një ndihmë e madhe ka qenë kjo për një popull të varfër që me burimet e tij i jepte energji elektrike gjithë Shqipërisë dhe vetë jetonte në varfëri ekstreme.”

Postimi i plotë: 

Bravo kuksianet!

E nderuan Mbretëreshën e Britanisë në një mënyrë tërësisht humane.

Mirënjohës për ndihmën që u dha Britania dhe Mbretëresha Elisabeth në këta 20 vite, si emigrantë të punësuar.

Një ndihmë e madhe ka qenë kjo për një popull të varfër që me burimet e tij i jepte energji elektrike gjithë Shqipërisë dhe vetë jetonte në varfëri ekstreme.

Bravo! Na nderuat të gjithëve me qëndrimin tuaj të një moraliteti të lartë në funebrin e Mbretëreshës së Britanisë, e cila ndërroi jetë dje në datën 08 shtator 2022.

Mirënjohja, na ka thënë Aristoteli, është virtyti më madh i njeriut të qytetëruar.

Vlerë shumë të madhe morale treguan këto ditë banorët e Kuksit. Ata treguan edhe një herë, si në shekuj, që janë një shoqëri me moral shumë të lartë.

Vlerësim për ta, që i dhanë vlerë shoqërore të gjithë shqiptarëve kudo ku ndodhen.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x