31.5 C
Tirana
19 / 06 / 2024

Thënie për pijen dhe pijetarin nga Dritëro…

* I dehuri sheh fushën dhe nuk dallon malin.

* Majmuni nuk pi verë, se ka frikë mos bëhet njeri.

* Në ujë noton vetëm trupi , në raki noton edhe trupi edhe mendja.

* Njeriu ka vese më të këqija se pija, por ato janë të fshehta dhe nuk duken . Pija duket, prandaj përgojohet më shumë se të gjitha veset.

* Vera kur hyn të bën luan, kur del të bën maçok.

* Fqinji im kur dehej i thyente edhe karriget , kur kthjellohej i ndreqte.

* Vera e mirë e bënte të luante tango në dhomë.

* Moj rakia me zinxhir / Kush të pi bëhet Shekspir.

* Piu raki sa i dogji veshi .

* Vera dhe Rakia janë dy të dashurat e Çakër Qejfit .

* Pija në fillim zbraz xhepin, pastaj trutë.

* Jeta është egërsirë, po kemi mjete për ta zbutur, kemi rakinë.

(Marrë nga statusi i bijës së shkrimtarit, Elona Agolli)

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x