20.5 C
Tirana
21 / 05 / 2024

Mijëra litra naftë kontrabandë nga vendet e Lindjes, arrestohen kapiteni dhe marinari i anijes në Durrës

Një anije peshkimi me mbi 30 mijë litra karburant kontrabandë është bllokuar në det të hapur gjatë natës së kaluar.

Bëhet me dije se në portin e Durrësit është zhvilluar një operacion, ku brenda një anije u gjet dhe u sekuestruan 30 mijë litra naftë kontrabandë.

Paraprakisht mësohet se anija “Leone”, i përket dy vëllezërve nga Kavaja dhe dyshohet se nafta vinte nga vendet e Lindjes dhe do të hidhej në treg kontrabandë, pas blerjes në Liban.

Në lidhje me këtë policia ka arrestuar Shpëtim Canin, 43 vjeç si dhe Roland Canin, 41 vjeç, me detyrë përkatësisht kapiten dhe marinar i anijes peshkatore ‘LEON’.

/JavaNews

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x