25.5 C
Tirana
25 / 06 / 2024

Mesazhi prekës mbi arkivolin e Mbretëreshës Elisabeth nga djali i saj, Mbreti Karli III

Një letër është vendosur mes luleve në arkivolin e Mbretëreshës Elisabeth II, ku lexohet: Në kujtim të dashur dhe të përkushtuar. Charles R.”

Lulet sipër arkivolit janë mbledhur nga pallati Buckingam dhe vendet e preferuara të mbretëreshës.

Mes luleve është edhe rozmarina, lulja e preferuar e mbretëreshës.

Një shërbim funeral shtetëror u mbajt në Westminster Abbey.

Më pas marshimi me arkëmortin e saj vijon përmes Londrës në Harkun e Ëellington, nga ku Mbretëresha do të bëjë udhëtimin e saj të fundit, drejt Ëindsor, atje ku edhe do të prehet.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x