11.5 C
Tirana
22 / 04 / 2024

Flet shoku i Hygerta Metës: Ka frekuentuar shkollën pas krimit, ishte tip i mbyllur

Shoku i Hygerta Metës, një prej autoreve të vrasjes së babait të saj Pëllumb Meta më 10 shkurt, ka rrëfyer ekskluzivisht në emisionin “Jetë Shqiptare” se shoqja e tij ka frekuentuar shkollën edhe pas krimit.

Hygerta ka qenë prezente. Ka qenë gjithmonë tip i qëndrueshëm, vinte si një studente e mirë në shkollë.

Ishte si e mbyllur në vetvete. Hygerta ishte shumë studente e mirë, e përgatitur, përgjigjej. Nuk na e priste mendja se mund të bënte diçka të tillë”, u shpreh Romeo.

Ky i fundit u shpreh se Hygerta ishte një studente shumë e mirë, ndërsa u shpreh i tronditur mbi ngjarjen e rëndë. Ai u shpreh se Hygerta ishte e mbyllur në vetvete dhe se nuk shprehej asnjëherë mbi jetën private.

“Me Hygertën jemi shok klase. Te fakulteti i gjuhëve të huaja, anglisht, viti i parë. Ka qenë si gjithmonë, ulej në vendin e vet, fliste për mësimin. Ka qenë tip i ftohtë, nuk përfshihej shumë në muhabet.

Hygerta ka ardhur në shkollë. Ka qenë e pranishme, sillej i njëjti person, nuk përzihej me ne të tjetër.

Me sa di unë, nuk qëndronte me dikë tjetër. Si unë dhe pjesa tjetër e klasës nuk kemi dijeni për jetën e saj private. Ajo gjë nuk mund të bëhet te prindi, por nuk dua të gjykoj.

U tronditëm se nuk e prisnim të ndodhte diçka e tillë”, tha ai.

Artikujt më të kërkuar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x