35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Tjetër sulm kibernetik nga Irani mbi sistemin TIMS në Shqipëri/ Rama: Nga të njëjtët agresorë

Një tjetër sulm kibernetik mbi sistemin TIMS në Shqipëri. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama që thotë se sulmi është “nga të njëjtët agresorë”, pra nga Irani.

Kreu i qeverisë me anë të një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, shkruan se sulmi kibernetik është shënuar mbrëmë mbi sistemin TIMS.

Vazhdojmë punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale”, shkruan Rama.

Një tjetër sulm kibernetik nga të njëjtët agresorë, tanimë të ekspozuar dhe dënuar prej vendeve aleate e mike të Shqipërisë, është shënuar mbrëmë mbi sistemin TIMS!

Ndërkohë vazhdojmë punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale“, shkruan Rama në ‘Twitter’.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x