35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Stafi i ambasadës së Iranit largohet nga Shqipëria, nuk pranoi dorëzimin normal të godinës! RENEA e rrethon, më pas e merr nën kontroll policia

Menjëherë, sapo kryeministri Edi Rama u kërkoi diplomatëve iranianë që të lënë Shqipërinë pasi u konfirmua se ata fshihen pas sulmit kibernetik ndaj portaleve qeveritare shqiptare, punonjësit e ambasadës së Iranit në Tiranë lanë ambientet e tyre. 

Stafi i ambasadës së Iranit nuk ka dorëzuar çelësat e godinës dhe nuk ka hequr flamurin, për ta dorëzuar në mënyrë normale godinën. Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, ka mësuar sot dhe ka ndjekur nga afer operacionin e RENEA-s, e cila është aty për të hyrë në godinë. Antiterrori, RENEA dhe njësia Anti-Eksploziv do kontrollojnë godinën ku ishte ambasada e Iranit dhe më pas pritet që të futet policia dhe ta marrë nën kontroll.

/shqiptarja

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x