36.5 C
Tirana
21 / 06 / 2024

Skënderbeu mund Tiranën/ Vajzat e volejbollit mbrojnë titullin kampion

Skënderbeu në volejboll për femra fiton me Tiranën duke treguar se edhe ky sezon është i korçareve të rrjetës. Nga Skëndederbu i sezonit të kaluar janë larguar pesë volejbolliste të huaja si dhe Stela Agolli duke i detyruar korçarët ta ribëjnë skuadrën thuajse nga e para. 

Krahas Begos, Gjatës e Mehmetit pjesë e kësaj skuadre janë edhe dy amerikane e një bjelloruse ndërkohë që trajneri i këtij ekipi këtë sezon është tiranasi i njohur Orlando Koja. 

Vetëm pak ditë më parë Tirana është fituese e kupës së FSHV ndërkohë që Skënderbeu pa amerikanet është eleminuar nga Partizani. Në këtë ndeshje të parë sezonit, Skënderbeu ishte krejt ndryshe për nga grupi i lojtareve. 

Me këtë grup volejbollistesh në dy setet e para Skënderbeu i ka mbyllur shpejt llogaritë me Tiranën. Pasi ka fituar të parin me shifrat 25-12, kanë bërë të njëjtën gjë në setin e dytë duke e fituar me shifrat 25-14. Në setin e tretë tiranaset janë munduar të bjënë diçka por nuk kanë shkuar më shumë se pika e 19.

Pas ndeshjes trajneri Orlando Koja dhe Amarilda Prenga e Tiranës kanë pranuar se kjo është veç ndeshja e parë. Ndryshe nga sezoni i kaluar, këtë kampionat duket se Skënderbeu, Partizani, Tirana e Vllaznia janë katër skuadrat që kërkojnë titullin kampion.

/

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x