35.5 C
Tirana
17 / 07 / 2024

Shiten afro 13 mijë bileta për derbin Partizani-Tirana, pritet atmosferë e zjarrtë në Arenën Kombëtare

Derbi mbetet kryefjala e futbollit shqiptar, një nga të paktat sfida që arrin të “ndezë” stadiumin “Air Albania”. Partizani dhe Tirana përballen në aktin e parë sezonal, një sfidë që shihet si një provë e madhe për të dy ekipet, prova e parë e vërtetë.

Partizani kërkon të rikthehet te fitorja në derbi teksa nuk njeh fitore në 5 përballjet e fundit, ndërsa Tirana kërkon të ruajë pathyeshmërinë e vitit të fundit ku në 4 përballjë siguroi 3 fitore dhe 1 barazim.

Atmosfera në këtë derbi të parë pritet të jetë fantastike teksa, tre orë përpara startit (19:00) janë shitur afro 13 mijë bileta. Organizatorët e sfidës, theksuan se interesimi mbetet i lartë, me numrin e tifozëve që pritet të rritet akoma më shumë në orët në vijim.

Me këto shifra të konfirmuara, derbi nuk zhgënjen as këtë herë, në tribuna spektakli është i garantuar.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x