24.5 C
Tirana
23 / 06 / 2024

Ndeshja Shqipëri-Islandë/ Publikohen formacionet zyrtare, Reja bën pesë ndryshime

Kombëtarja e futbollit pret sonte Islandën në “Air Albania”  me objektivin e vetëm për fitore.

Trajneri Edy Reja ka bërë ndryshime të rëndësishme në formacion krahasuar me ndeshjen e humbur ndaj Izraelit duke ulur në stol Hysajn, Ajetin, Asllanin, Laçin e Brojën. Dhe në vend të tyre aktivizohen Lenjani, Veseli, Ramadani, Bajrami dhe Uzuni.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Gjasula, Lenjani, Ramadani, Abrashi, Bajrami, Uzuni, Cikalleshi.
Trajner: Edy Reja

ISLANDA: Runarson, Gunarson, Magnuson, Olfson, Palson, Helgason, Bjarnason, Johaneson, A. Sigurdson, Finbogason, Torsteinson.
Trajner: Arnor Tor Vidarson

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x