23.5 C
Tirana
13 / 07 / 2024

Djali i Ronaldos, Nazario refuzon trashëgiminë e tij milionere: Më duhet të ndjek atë që është e imja

Një nga djemtë e Ronaldo Nazario ka dhënë intervistën e tij më të sinqertë. Ronald, rezultat i martesës me ish-futbollisten dhe modelen Milene Domingues, ka qenë protagonist në rrjetet sociale duke deklaruar në podcastin e “CNN Brazil” (“Non-Profit”) se nuk dëshiron të marrë asnjë euro nga trashëgimia milionere e babait të tij, i cili bën shaka si me të, ashtu edhe me vëllezërit e tij për këtë çështje.

“Babai im bën shaka se nuk do të më lërë trashëgimi as mua, as vëllezërve të mi. Në fakt, ai bën shaka për këtë. Ka shumë njerëz që me të vërtetë mendojnë: oh mirë, janë paratë e babait, ose janë paratë e nënës, janë të familjes. Gjithçka së bashku dhe e përzier”, -deklaroi dhe më vonë siguroi se kjo shaka me të atin ka krijuar tek ai përgjegjësinë për të “ndjekur rrugën e tij”, për të qenë dikushi në jetë.

“Mendoj se është e mrekullueshme ta kem këtë përgjegjësi, për të ditur se duhet të ndjek punën time. Nuk është për shkak se ai ishte shumë i keq në atë që bëri, apo nëna ime, që unë mund të përfitoj nga kjo”, – shtoi djaloshi. Pavarësisht këtij mendimi, braziliani i ri pranon se “ndihet i privilegjuar” për dyert që i janë hapur falë famës që kanë fituar prindërit e tij:

“Dua apo nuk dua, më hapen dyer që nuk do të hapeshin nëse nuk do të ishin ata prindërit e mi. Këtë dëshirë për të ndjekur atë që është e imja, për të krijuar emrin tim, për t’u bërë me të vërtetë dikush në këtë jetë, pavarësisht se jam djali i atij që jam, e kam pasur gjithmonë shumë të fortë brenda vetes”.

Ronald Nazario ka punuar si DJ dhe producent muzikor që në adoleshencë, siç tregohet në rrjetet e tij sociale. Në moshën 18-vjeçare u nominua për diskun e ri më të mirë në Brazil, megjithëse nuk e arriti këtë njohje për shkak të konkurrencës së madhe mes kandidatëve. Verën e kaluar, ai filloi projektin e tij më të rëndësishëm audiovizual “Ronald në Ibiza”. Një projekt me muzikë tekno.

Futbolli ishte një tjetër nga pasionet e tij të mëdha. Në vitin 2017 u thirr me Kombëtaren U-18 për të marrë pjesë në Lojërat e Macabee, të njohura më mirë si lojërat olimpike hebreje dhe që u mbajtën në Jerusalem. “Ky është delegacioni brazilian që na përfaqëson në Lojërat Botërore të Macabee. Një përqafim i veçantë për djalin tim Ronald. Suksese djema”, – pati shkruar sulmuesi legjendar brazilian.

Artikujt më të kërkuar

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x